4. ročník súťaže železný hasič o putovný pohár obce Kráľova Lehota

Už 4. ročník súťaže Železný hasič o putovný pohár starostu obce Kráľova Lehota sa tento rok konal dňa 15. augusta na parkovisku pri Pohostinstve u Čima.

Súťažiaci tak ako aj po minulé roky museli zdolávať viacero náročných disciplín. Prvá disciplína  spočívala v pripojení hadicových spojok k stojanu a následné rozvíjanie dvoch hadíc typu B na vzdialenosť 55 metrov (ženy 40 m). Následne súťažiaci preniesli dva kanistre o hmotnosti 20 kg (ženy 10 kg) cez prekážku vysokú 0,7 m. Ďalšia disciplína predstavovala prekážku len pre mužov. Bola to 2 m vysoká bariéra a ženy ju pre svoju náročnosť nemuseli zdolávať. Hamerbox bol ďalšou disciplínou, ktorú súťažiaci absolvovali. Ženy prostredníctvom tridsiatich  a muži päťdesiatich úderov kladivom. Po hamerboxe nasledovala veža vytvorená z lešenia, na ktorú súťažiaci vyliezli a vytiahli 2 zmotané hadice typu B (ženy jednu hadicu typu B). Po opustení lešenia oň opreli 2 rebríky, pokračovali k prúdnici a naskrutkovali na ňu hubicu. Ôsmou disciplínou bola pneumatika, ktorú mal každý pretekár 3 krát prevrátiť cez hranu. Predposledná disciplína predstavovala presun figuríny. Po jej premiestnení pretekárov čakala posledná časť preteku a to  zvíjanie dvoch hadíc typu B a následné zastavenie časomiery.

Súťaž odštartoval prvý pretekár o 15:00 hod. a po celý čas ju sprevádzalo opäť výborné počasie. Avšak už na začiatku nastali technické problémy, keď došlo k poruche na časomiere, čoho následkom bolo meranie času pretekárov prostredníctvom stopiek. Tento rok sa oproti predchádzajúcim ročníkom preteku zúčastnil vysoký počet súťažiacich a to nie len z okolia našej obce, ale z najrôznejších kútov Slovenska a dokonca aj z Českej republiky.

O putovný pohár starostu obce bojovalo 33 mužov a 11 žien. Výkony všetkých súťažiach boli výborné, za čo im srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov do budúcnosti. Putovný pohár starostu obce Kráľova Lehota však mohol v každej kategórií vyhrať len jeden. Tento rok sa tešíme z toho, že oba poháre získali práve súťažiaci z našej obce a to Diana Juríková, ktorá si zaslúžila prvé miesto za výborný čas 3:50,32  a Michal Libiček  za tiež vynikajúci čas 3:48,36. Druhé miesto z kategórie žien obsadila minuloročná víťazka Hana Petřeková z SDH Vigantice s časom 4:04,77 a z kategórie mužov  taktiež minuloročný víťaz Miroslav Melich z DHZ Hybe s časom 4:03,97. Na treťom mieste sa opäť umiestnila Tatiana Petrulová z DHZ Hybe s časom 4:18,81 a  Jaroslav Kubek z DHZ Liptovský Hrádok s časom 4:13,58. Okrem hlavných cien boli odmenený všetci účastníci preteku certifikátom, medailou a taškou s rôznymi odmenami.

Ďakujeme všetkým sponzorom a ľudom, ktorý pomohli zorganizovať túto súťaž a tešíme sa na už piaty ročník ŽELEZNÉHO HASIČA O PUTOVNÝ POHÁR STAROSTU OBCE KRÁĽOVA LEHOTA.